7.–13. září 2021

Sestry podporují manželské večery modlitbou

7. 9. 2021

Společné trávení času, umění komunikace, řešení konfliktů, síla odpuštění, vliv původní rodiny partnerů, dobrý sex, láska v akci – taková jsou témata, kterým se budou věnovat účastníci Manželských večerů. Sedmým rokem je pořádají manželé Míla a Pavel Bajerovi z Brna.

První z osmi večerů se v Brně uskuteční 29. září v restauraci Živá voda pod Petrovem, kde pracují misionářky Neposkvrněné Panny Marie z misionářské rodiny Donum Dei. Organizátoři si vybrali právě tyto prostory, protože ví, že řeholnice účastníkům připraví nejen výborné pokrmy, ale také každé setkání podpoří modlitbami.

Zúčastnit se mohou všechny generace. „Pro páry, které spolu žijí krátce, je cílem prevence nějakého rozvratu a praktický návod, jak umět společně pracovat na svém vztahu. Měli jsme mezi účastníky samozřejmě i ty, kteří mají malé děti, ale i páry, jimž děti dospěly a vyletěly z rodného hnízda. Vesměs všichni hledali novou cestu k hlubšímu prožívání vztahu. Manželé, kteří procházeli krizí a oddálili se jeden druhému, si potřebovali na sebe najít čas a naučit se komunikovat na hlubší úrovni,“ vysvětluje Míla Bajerová.

Každý tento večer se uskuteční také večeře při svíčkách. Cílem je navodit atmosféru, aby se každý cítil jako na rande. Poté následuje přednáška na konkrétní téma se svědectvím. Zazní také praktické příběhy ze života, vtipné citáty i inspirativní nápady. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie. Jádrem večerů jsou cvičení, jimiž jsou promluvy proloženy. Vedou k hlubší diskusi o tématech, na která manželům jindy nezbývá čas.

„Ač v našem manželství problémy nemáme, chtěli jsme do manželských večerů jen nakouknout pro inspiraci nabídky rodinám v naší farnosti. Nakonec nás ale natolik nadchly, že jsme absolvovali všechna setkání a byla pro nás velkým přínosem,“ podělili se o svou zkušenost Jitka a Petr Šmerdovi, kteří jsou manželé třicet let. Zájemci naleznou více informací a přihlášky, které je potřeba odeslat do 22. září, na www.kurzy.pavelbajer. cz