20.–26. července 2021

Brno se loučilo s výjimečným knězem

20. 7. 2021

Od útlého dětství ministroval v kostele sv. Augustina v Brně. V nedělním odpoledni se právě do tohoto chrámu přišli blízcí s P. Františkem Tiškem Fráňou rozloučit.

image:Image Hlavním celebrantem pohřební mše svaté byl biskup Pavel Konzbul.
Hlavním celebrantem pohřební mše svaté byl biskup Pavel Konzbul. Snímek autorka

Jeho přístup k životu pozitivně ovlivnil tisíce lidí. Svědčily o tom i reakce pod vzpomínkou na tohoto výjimečného kněze, kterou po jeho úmrtí na Facebooku zveřejnil Mons. Martin Holík. Právě s ním se totiž účastnil proslulých táborů Radost a stáli vedle sebe také u založení Radia Proglas. „Nikdy na něj nezapomenu,“ napsala v komentářích za mnohé Iva Skokánková. „Vždycky tu byl, když jsme ho potřebovali,“ reagovala Magda Hájková. Obě ženy vyjádřily pocity za všechny, jimž se nesmazatelným způsobem zapsal do jejich srdcí. „Tišek byl neuvěřitelně nápaditý, zručný, energický a málokdo mu stačil. K tomu připočtěme pracovitost a čilost do vysokého věku. Společně jsme spřádali plány na křesťanské rádio. Radil, diskutoval, nadchnul,“ vzpomíná na zemřelého ředitel Radia Proglas Mons. Holík.