30. dubna–6. května 2024

Advent s farností i obcí

Z domova

5. 12. 2023

Výtvarný workshop, koncert v kostele se žehnáním adventních věnců, mikulášskou nadílku i s rozsvícením vánočního stromu nabídl prodloužený víkend v Olbramovicích. „Je to první taková velká akce, do které se zapojila farnost, obec i základní škola. Iniciativa přitom vzešla od obyvatel. Mám z toho velkou radost,“ říká olbramovický farář P. Jan Fiala.

image:Image Nadílku dětem v Olbramovicích rozdával anděl.
Nadílku dětem v Olbramovicích rozdával anděl. Snímek Monika Havlíčková

V nedělním odpoledni se děti i dospělí nejdříve sešli ve farním sále při výtvarném tvoření. Účastníci si mohli ozdobit adventní věnec a děti vyrobit lucerničky. Poté všichni zamířili do nedalekého kostela na vystoupení Olbramáčku a farního pěveckého sboru. V zaplněném kostele zazpívalo okolo šedesáti zpěváků a v rámci koncertu kněz požehnal adventní věnce. Nedělní program zakončil světelný průvod dětí s lucerničkami k radnici, kde na nejmenší čekala mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu.

„Vítám tuto iniciativu, protože chceme adventu i vánočním svátkům navrátit pravé hodnoty. Napomáháme tak rozvoji spolkové činnosti. Nemáme přitom nač navázat, protože naše obec v minulosti patřila do bývalých Sudet,“ připomíná starosta Olbramovic Roman Hybler.

„Olbramáček vznikl teprve vloni. Moc si vážíme, že nás obec finančně podporuje. Díky tomu jsme tak mohli dětem udělat mikulášskou nadílku – připravili jsme 180 balíčků,“ doplňuje vedoucí Olbramáčku Věra Svobodová. Korpusy věnců obalené chvojím dodal místní květinář, svíčky a ozdoby zajistila farnost. „A my zase materiál na výrobu lampiček pro děti,“ popisuje spolupráci vedoucí Olbramáčku. Organizátoři se shodli, že první adventní víkend všechny spojil a mohli společně prožít krásné chvíle.