29. června–5. července 2021
Aktuální
vydání
30
Předchozí vydání
Hledat

Obsah

Při Hosínském zvonění vybírali na postižené tornádem

28. 6. 2021

|
Tisk
|

Do kostela i na farní dvůr a zahradu přišlo o víkendu na Hosíně u Českých Budějovic asi tisíc lidí, aby si užili živou kulturu při akci Hosínské zvonění i mši svatou. „Areál fary má krásnou atmosféru a je důležité, aby se tu lidé cítili dobře,“ říká organizátor Pavel Šmíd. „Místo má úžasné genius loci a všichni ho máme rádi, přináší pokoj, uklidnění a pohodu. Jsme rádi, že se tu můžeme scházet, sloužit a setkávat se. Na lidech, kteří přijdou, vidíme spokojenost a nadšení. Náš spolek Sýpka, který akci pořádá, má asi 50 členů, pro které je kostel a farní areál domovským místem. Na závěr většinou odléváme zvon pro kapličku nebo školu. Letos byl vrcholem slavnosti nedělní křest jednoho z nás, Kryštofa Skalického, pro kterého jsme nechali zvon odlít,“ dodává Pavel Šmíd s tím, že při akci vybrali 25 000 korun na lidi postižené tornádem.

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou