25. června–1. července 2024
Publicistika

Hlavní výhra: týden v Králíkách

25. 6. 2024

Na celé léto, tímto vydáním KT počínaje, jsme ve spolupráci s našimi partnery a inzerenty připravili tradiční Velkou letní soutěž. Vyhrát můžete dvě stovky cen v celkové hodnotě 170 tisíc korun.

Hora Matky Boží v Králíkách je místo nebývale krásné. S rozhledem po okolních kopcích a lesích, s městečkem na dohled. Hned vedle poutního areálu stojí nedávno zrekonstruovaná budova hotelu Poutní dům. Ten slouží k odpočinku rodinám, jednotlivcům i celým skupinám poutníků, sportovců, prázdninových výletníků i lidí, kteří se potřebují „uklidit“ někam do klidného prostředí. „Náš hotel leží nejen uprostřed horské přírody, ale k tomu ještě na poutním místě,“ popisuje přednosti lokality provozní ředitel Jakub Soukal. Kostel je celoročně otevřený pro návštěvu hotelových hostů a po domluvě s místním duchovním správcem P. Karlem Moravcem je možná také prohlídka ambitů a kaple Svatých schodů.

O hosty se tu starají po všech stránkách. „Součástí hotelu je Restaurace sv. Josefa, herna pro děti či kaple sv. Josefa,“ vyjmenovává ředitel. Takže pokud chce někdo z ubytovaných prožít chvíle ticha před svatostánkem, nemusí vůbec opustit hotel Poutní dům. Ten je také ideálním výchozím bodem pro mnohé turistické cíle v okolí pěšky či na kole. A v zimě je to zde jako stvořené pro běžkování nebo lyžování (dva skiareály leží do 10 minut autem od hotelu).

Výherce hlavní ceny obdrží také balíček knih od různých nakladatelství. Zejména ho ale přivítáme na exkurzi v redakci Katolického týdeníku při setkání s lidmi, kteří noviny píší a vyrábějí.

Výher je celkem dvě stě. Druhý vylosovaný získá prodloužený pobyt pro dvě osoby na tři noci v hotelu Adalbert v areálu břevnovského kláštera benediktinů v Praze. A k tomu ještě balíček knih od různých nakladatelů. Třetí v pořadí obdrží poukaz na ubytování se snídaní na čtyři noci pro čtyři osoby v Penzionu sv. Anny v Pasohlávkách. A s sebou si budou moci vzít a během volných dnů si také zahrát společenskou hru Církev junior.

Zkrátka nepřijdou ani další výherci, které vylosuje generální sekretář České biskupské konference. Čekají na ně tři mobilní telefony Samsung Galaxy od společnosti Kristýn Služebník a spousta zejména knižních výher, které jsme pro ně už shromáždili v redakci. Těšíme se zejména na odpovědi čtenářů na naše otázky v soutěžních kuponech. Pomáháte nám tím nasměrovat Katolický týdeník tak, aby se vám líbil a byl vám blízký s každým vydáním a po celý rok. Předem také děkujeme za všechny vzkazy, kritické i laskavé připomínky k obsahu.

Velká letní soutěž na str. 4 v tištěném KT - v příloze Léto s KT a pak celé prázdniny každý týden na str. 2.