28. listopadu–4. prosince 2023
Aktuální
vydání
48
Předchozí vydání
Hledat
Archivní článek

Protimluv: lék proti plodnosti

12. 5. 2015

|
Tisk
|

Nevezmeš! Jednoslovným imperativem by se dalo shrnout učení církve o hormonální antikoncepci (HA). Jasné „ne“ říká církev antikoncepci obecně. Je v rozporu s Božím řádem. Spoustě lidí to přesto zní jako hudba z Marsu. Právě proto ji necháme na stránkách přílohy KT Doma zaznít. Hovořili jsme s MUDr. XENIÍ PREININGEROVOU, lékařkou, která HA nepředepisuje.

Vydání: 2015/20 Věřící děkovali za osvobození, 12.5.2015, Autor: Jiří Macháně

Příloha: Doma

Funguje stále stejně jako před 55 lety, kdy začala zaplavovat trh a naše životní prostředí. Proti plodnosti. Zahustí hlen děložního čípku (částečně znemožní průchod spermií), zablokuje ovulaci (uvolnění vajíčka z vaječníku), zpomalí pohyblivost vejcovodu (zpomalí průchod vajíčka nebo oplodněného vajíčka do dutiny děložní, pokud už bylo uvolněné), sníží kvalitu děložní sliznice (kam by se oplodněné vajíčko mělo uhnízdit), sníží množství přirozeného hormonu progesteronu (bez něhož se oplodněné vajíčko nemůže vyvíjet). Samozřejmě v žádné z těchto fází to nemusí zafungovat úplně stoprocentně.
Tak. Hormonální antikoncepce nedokáže ve všech případech zabránit splynutí vajíčka se spermií, vajíčko je tedy oplodněno a následuje jeho potrat. Je-li oplodnění vajíčka počátkem lidského života – a nevím, co jiného by to mohlo být – je to jeho zabití, vražda…
Plodnost není nemoc a hormonální antikoncepce není léčivo. U léčiva musím zvážit a podstoupit riziko vedlejších účinků, protože chci někoho uzdravit nebo mu zachránit život. Hormonální antikoncepce se nasadí zdravým ženám, aby se zničila normální funkce ženského těla – dát život dítěti. HA má kromě smrtícího účinku na dítě celou řadu vedlejších účinků pro ženu – nabourá látkovou výměnu cukrů, tuků, vitaminů a funkci řady orgánů – jater, kostí, cév, krve. Trombóza žil, infarkt srdce, cévní mozkové příhody, smrt – to všechno je realita, s níž se ve své praxi běžně setkávám.
Hormonů je tam přesně tolik, aby způsobily všechny popsané škody. Oproti přirozeným hormonům jsou chemicky upraveny, aby byly účinnější, ovšem prakticky nikdo neví, do čeho všeho v těle zasahují a co to s lidmi v budoucnu udělá. Práce s HA kolegy živí, tak proč by to nebagatelizovali.
Tady se střetávají různé názorové proudy. Pro mě je někdy nepochopitelné, jak lidé chránící kdejakou rosničku si život bez volné lásky a HA nedokážou představit. Zobání tablet je pro většinu zkrátka jednodušší než každodenní měření teploty a sledování hlenu. Omezování se v čemkoliv – tedy i v sexu – není na čelních stránkách časopisů a televizních pořadů.
Nemám jako „rebelka“ pocit, že bych byla slyšena. Naposledy mě v rádiu nazvali „problematickou lékařkou z Vysočiny“. S těmi studiemi se to má tak – někdo je musí chtít, někdo zaplatit, někdo udělat a nikdo nesmí mít hmotný zájem na jejich nezveřejnění. V antikoncepčním průmyslu se naopak točí peníze srovnatelné s vojenským průmyslem. Co se vylidňování týče, je HA stejně účinná jako kalašnikov. Západní společnost vymírá, rozvojové země jsou pod záštitou OSN a různých „osvětových programů“ dalším odbytištěm.
Existují studie na rybách a potkanech vystavených hormonální antikoncepci – ve druhé a třetí generaci nastává změna chování a pokles plodnosti. Potkanka je agresivní a potkan nechce souložit.
Gynekologové se výrazně podílí na vylidňování. Samozřejmě se tak děje pod nejrůznějšími „bohulibými“ záminkami, až jejich svědomí naprosto otupí. Ono se říká, že cesta do pekla je dlážděná těmi nejlepšími úmysly. Moje pozice je zcela ojedinělá – proklínaná většinou, v lepším případě mě mají za blázna a pár jedinců mě obdivuje a podporuje.
Máme dva druhy katolických gynekologů. Jedni „netahají víru do práce“, v kostele sice mají bouli na čele, jak se kají a mlátí hlavou o zem, ale v práci se nestydí vysterilizovat ženu, zkasírovat ji za vypsání žádosti o interrupci (tu špinavou práci s vlastním potratem přece udělají jiní…), čile spolupracují s centry umělého oplodnění, recepty s HA posílají elektronickou poštou ženám i domů.
A pak jsme (pokud vím) v České republice dvě, které se řídíme naukou církve i v práci. Páté přikázání „nezabiješ“ je v katechismu rozvedené – nebudeš si poškozovat ani své tělo. Katolický gynekolog nesmí předepisovat antikoncepci ani zavádět nitroděložní tělíska, nesmí ženy sterilizovat, nesmí provádět interrupce (samozřejmě k nim navádět nebo jakkoliv na těchto věcech spolupracovat) a nesmí se účastnit umělého oplodnění.
Druhou otázkou spíš je, zda existuje lidský poddruh – katolík, kterému vyhovuje chodit ke skutečně katolickému gynekologovi. Skoro bych řekla, že většině „katolíků“ vyhovuje spíše první druh „katolického“ gynekologa.
Jako skutečná katolická gynekoložka, která založila první ryze katolickou soukromou ordinaci, mohu prohlásit, že většina mých pacientek je „nevěřících“, ale přirozený zákon vycítily a dodržují.
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou