24.–30. září 2024

24. 9. 2024

V SOUTĚŽI „MÁME VYBRÁNO“ hlasovali lidé pro nejlepší projekty opravy památek. Institut pro památky a kulturu, který soutěž pořádá, podle výsledků rozdělil částku 150 tisíc korun. Největší díl putuje do Plumlova na Prostějovsku na stavební úpravy zámku, na druhé pozici je restaurování varhan a stavebně-technické úpravy kůru v kostele sv. Remigia v Praze-Čakovicích. Třetí místo získal projekt opravy a vybavení kostela sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči na Ústeckoorlicku.

KOSTEL SVATÉHO DUCHA, který ve Starém Městě na Uherskohradišťsku vzniká už téměř čtvrt století, bude v neděli 6. října při mši svaté od 15.00 slavnostně vysvěcen. Bohoslužbu s konsekrací celebruje olomoucký arcibiskup Josef Nuzík a také českobudějovický pomocný biskup Pavel Posád, který kostel před deseti lety požehnal – od té doby se v něm také farníci scházejí k bohoslužbám. „Chceme především děkovat Bohu za jeho veliký dar – nový chrám vděčnosti za cyrilometodějskou misii. A také za to, že jsme se my všichni mohli stát spolupracovníky na jeho díle!“ zve na slavnost svěcení kostela staroměstský farář P. Miroslav Suchomel. (Více v diecézní příloze na str. 5)

EVANGELIZAČNÍ GODZONE TOUR se bude konat od 21. do 26. října. Propojuje moderní hudbu, modlitbu i svědectví o Bohu. Akce se koná každý den v jiném městě. Začíná ve slovenských Košicích. Z měst v Česku se zapojí 23. července Zlín (Sportovní hala Datart) a o den později Brno (Výstaviště). Start je vždy v 18.00 a konec ve 21.00. Zapojit se lze i jako dobrovolník. Více na tour.godzone.sk.

BROUMOVSKÉ DISKUSE, které se konají 6. do 10. listopadu v Broumovském klášteře, už spustily předprodej vstupenek na webu akce (broumovskediskuse.cz). Lze je zakoupit jak na jednotlivé panely, tak výhodněji na celou konferenci, a je i možnost koupit balíček „podporovatele“. Tématem už 11. ročníku je smíření a naděje. Letos zde vystoupí biskup Tomáš Holub, právník a filozof Jiří Přibáň, moderátorka Světlana Witowská, podnikatel a mecenáš Constantin Kinský a mnozí další.